Mgła przetaczająca się przez zbocze lasu

FAIR FOR THE EARTH.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż cel – to ciągła podróż ku lepszej przyszłości, którą należy wpisać głęboko w DNA zarówno biznesu, jak i społeczeństwa. To postawa, która wymaga nieustannego dążenia do harmonii między wzrostem a ochroną środowiska, między innowacjami a etycznymi wartościami. To wyzwanie, które inspiruje do podejmowania działań w kierunku minimalizacji negatywnego wpływu na planetę, zachęcając zarówno przedsiębiorstwa, jak i jednostki, do podejmowania odpowiedzialnych wyborów i podejścia opartego na zrównoważonym myśleniu. Zrównoważony rozwój to droga, na której każdy krok ma znaczenie i przyczynia się do tworzenia lepszego jutra, z poszanowaniem zarówno potrzeb obecnych, jak i przyszłych pokoleń.

Współpraca między naturą a biznesem jest możliwa i konieczna, ponieważ może przynieść wiele korzyści. W Droll priorytetem jest skupienie się na ekologii i ochronie środowiska. Dlatego od samego początku istnienia marki tworzymy ubrania wyłącznie ze zrównoważonych materiałów, pochodzących z recyklingu lub upraw proekologicznych. Nie ograniczamy się jednak tylko do tej sfery. Szczególną uwagę zwracamy również na pakowanie i wykorzystywane w tym etapie materiały, wysyłkę, etyczną produkcję oraz transparentność marki.

MATERIAŁY

Dla DROLL najważniejsza jest jakość i ekologiczność materiałów, z których powstają nasze produkty. Wybieramy tylko wysokogatunkowe dzianiny i tkaniny, pochodzące od najlepszych producentów. Nasze materiały posiadają odpowiednie certyfikaty ekologiczne, co potwierdza ich przyjazny wpływ na środowisko. Produkujemy odzież z materiałów pochodzących od europejskich dostawców z Włoch, Portugalii, Hiszpanii oraz Polski. Wszystkie firmy, które dostarczają nam dzianiny, tkaniny oraz dodatki odzieżowe, posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®.

Poliester z recyklingu z certyfikatem GRS (Global Recycle Standard)

POLIESTER Z RECYKLINGU

Poliester, którego używamy pochodzi z recyklingu butelek PET, które zalegają na wysypiskach śmieci lub odpadów wyławianych z mórz i oceanów za pomocą sieci rybackich. W porównaniu do zwykłego poliestru według badań xxx , poliester z recyklingu wymaga 60% mniej energii do produkcji oraz zmniejsza emisję CO2 od 45% do 70%. Poliester z recyklingu, z którego korzystamy posiada certyfikat GRS (Global Recycle Standard).

Bawełna organiczna z certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard)

BAWEŁNA ORGANICZNA

Bawełnę organiczną uprawia się na ekologicznych uprawach, bez szkodliwych środków oraz nawozów. Jest ona przyjazna dla zdrowia oraz trwalsza, ponieważ jej włókna nie zostały naruszone przez środki chemiczne. Według badań Textile Exchange, uprawa bawełny organicznej zużywa o 91% mniej wody i o 61% mniej energii niż zwykła bawełna. Nasza bawełna organiczna posiada certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard).

Poliamid z recyklingu z certyfikatem GRS (Global Recycle Standard)

POLIAMID Z RECYKLINGU

Poliamid z recyklingu jest wytwarzany z odpadów tkanin, sieci rybackich lub dywanów, co przyczynia się do usuwania odpadów ze składowisk i zapobiegania ich przedostawaniu się do mórz. Proces produkcji poliamidu z recyklingu zużywa znacznie mniej energii i emituje mniej CO2 niż produkcja poliamidu pierwotnego. Poliamid z recyklingu, z którego korzystamy posiada certyfikat GRS (Global Recycle Standard).

PRODUKCJA

Zbliżenie na maszynę oraz igłę do szycia

Jako DROLL współpracujemy z firmami, które kierują się podobnymi do naszych wartościami. Nasi dostawcy, oprócz odpowiedniego zarządzania jakością i profesjonalizmem, przestrzegają praw człowieka, praw pracowniczych, warunków pracy i płac oraz ochrony środowiska. Potwierdzają to odpowiednie i posiadane certyfikaty. Nasza produkcja odbywa się lokalnie, co skutkuje mniejszym śladem węglowym. Materiały dostarczają nam producenci tkanin oraz dzianin sportowych z Europy, zaś szycie oraz drukowanie odbywa się lokalnie w Polsce. Ilość wyprodukowanego asortymentu, dla DROLL ma również duże znaczenie. Produkujemy mniejsze ilości, aby uniknąć nadmiernego zalegania ubrań w magazynach. Naszym celem jest minimalizacja marnotrawstwa. Zapewnienie wyłącznie potrzebnych ilości pozwala nam skupić się na jakości. Dzięki temu nasi klienci otrzymują starannie wykonane produkty, a my przyczyniamy się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko.

WYSYŁKA I PAKOWANIE

Nasza troska o środowisko nie ogranicza się jedynie do doboru ekologicznych tekstyliów, ale obejmuje również wszystkie materiały, które wykorzystujemy. Wierzymy, że każdy element ma znaczenie. Dla środowiska ważne jest nie tylko to, co do Ciebie wysyłamy, ale także w jaki sposób. Kartony wysyłkowe, zawieszki, taśma oraz naklejki są wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu i posiadają certyfikat FSC. Sznurek przy zawieszkach jest wykonany z naturalnego materiału - lnu. Papier pakowy jest w pełni biodegradowalny i recyklingowany. Nadruki znajdujące się na materiałach wysyłkowych są wykonane za pomocą farb na bazie wody, które nie zawierają pochodnych ropy naftowej.

CO TY MOŻESZ ZROBIĆ?

Kupuj i używaj mądrze

KUPUJ I UŻYWAJ ROZSĄDNIE

Zwracaj uwagę na swoje potrzeby zakupowe i unikaj zbędnych zakupów. Staraj się używać ubrań wielokrotnie, nie pierz ich zbyt często - tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Używaj odzieży tak, aby ograniczyć jej niszczenie.

Odpowiednio pierz zgodnie z instrukcją prania

ODPOWIEDNIO PIERZ

Pierz według instrukcji. Jeśli ubrania nie są bardzo brudne, staraj się prać w niskiej temperaturze. Możesz również użyć specjalnych filtrów do prania, co ogranicza przedostawanie się mikroplastików do środowiska.

Naprawiaj i nadawaj drugie życie ubraniom

NAPRAWIAJ I DAWAJ DRUGIE ŻYCIE

Jeśli już nie będziesz używał ubrań, postaraj się je sprzedać lub oddać, aby dać im drugie życie, ponieważ może komuś jeszcze się przydadzą. Jeśli produkt ulegnie uszkodzeniu, staraj się go naprawić.

Ogranicz zwroty

OGRANICZ ZWROTY

Każdy zwracany przedmiot to dodatkowa podróż i potencjalnie większa emisja CO2. Dlatego zanim podejmiesz decyzję o zwrocie ubrań, warto się dwa razy zastanowić, czy ktoś z Twojego otoczenia będzie chciał z nich skorzystać.